Ogłoszenia duszpasterskie

XII NIEDZIELA ZWYKŁA (rok C)
19 czerwca 2022

  1. Dziś przypada XII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątka męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem do św. Józefa.
  3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
  4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i wychowawców na nabożeństwo czerwcowe, a w czasie którego będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  6. Nabożeństwo czerwcowe do końca tygodnia będzie odprawiane PO Mszy Świętej wieczornej (czyli ok. 18:30). Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będą błogosławione wianki. W najbliższą niedzielę nabożeństwo będzie odprawione tradycyjnie o godzinie  17.00.
  7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca czerwca. O godz. 18.00 Msza Święta Zbiorowa za zmarłych któregokolwiek roku w miesiącu czerwcu. Imiona można podać w zakrystii.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nowy „Biuletyn parafialny Basilica Nostra”.
  10. W dniach 20. 09 – 01. 10 bieżącego roku organizowana jest pielgrzymka do Włoch z naszej parafii. Koszt 4199 zł i 180 €. Szczegóły można uzyskać w kancelarii parafialnej i zakrystii. Zapisy do końca czerwca.

(Aby zobaczyć program pielgrzymki kliknij TUTAJ)