MIEJSCE: Hiszpania/Portugalia
TERMIN: 16 - 26.10.2017

CENA: 3649,00 PLN/os.
+ 150 euro na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe oraz miejscowych przewodników.

GRUPA: minimum 50 osób

W cenie jest zapewnione:

  • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
  • 10 śniadań i 10 obiadokolacji
  • 10 noclegów w hotelach *** w trakcie zwiedzania, wypoażone w TV; hotele ulokowane na peryferiach miast,
  • zwiedzanie wg programu,
  • wt rakcie objazdu transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
  • ubezpieczeniie KL, NW,
  • opieka pilota,
  • bilety lotnicze (tanie linie lotnicze) + 1 bagaż podręczny,
  • transfer na lotnisko w Gdańsku.

PROGRAM RAMOWY:

1 dzień - wylot z Polski, przelot do Girony. Przejazd autokarem do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Saragossy.

2 dzień - po śniadaniu kontynentalnym, wcześnie rano wyjazd do Oviedo, po drodze krótki postój w San Sebastian - zwanym "perłą północy". Główną ulicą - 31 de agosto, udamy się do Parte Vieja (starówki), na której króluje Plaza de la Constitucion, miejsce gdzie kiedyś odbywały się corridy. Nad zabytkową ulicą górują dwa najważniejsze kościoły w mieście: surowy gotycki San Vicente oraz bazylika Santa Maria. W okolicy Oviedo obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - śniadanie, zwiedzanie Oviedo - stolicy Asturii, w programie najciekawsze w Hiszpanii kościoły (XII-wieczna katedra i otaczające ją pałace, uniwersytet, kościół Palacio de Santa Maria del Naranco i kaplica króla Remira). Przejazd na zwiedzanie La Coruna - gdzie zobaczymy: Wieżę Herkulesa, Kolegiatę de Santa Maria del Campo, Museo Domus lub Casa del Hombre - pierwsze na świecie muzeum poświęcone w całości ludzkiemu organizmowi oraz Muzeum Archeologiczne. Przejazd do Santiago de Compostela, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z najpiękniejszych miast w Hiszpanii, znanego ośrodka kultu i celu pielgrzymek, zbudowanego ze złotawego granitu. Zobaczymy m. in.: Plaza del Obradorio, Katedrę św. Jakuba z ogromną kadzielnicą i barokowym ołtarzem, kryptą, Plaza de la Quintana. Po zwiedzaniu przejazd do Fatimy, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - śniadanie, zwiedzanie sanktuairum NMP w Fatimie, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień - po śniadaniu czas wolny, który spędzimy w Fatimie. Następnie przejazd na zwiedzanie Lizbony: zamek św. Jerzego, klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, katedra. Po zwiedzaniu przejazd w okolicę Sewilli, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - po śniadaniu zwiedzanie Sewilli: wieża Torre del Oro, Alkazar, katedra z przyległą dzwonnicą La Giralda, budynek giełgy - Casa Lonja, następnie przejazd do hotelu w okolicach Cordoby, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - śniadanie, przejazd na zwiedzanie Cordoby, gdzie zobaczymy dawny meczet, a obecnie katedrę oraz jedno z najwspanialszych dzieł architektury islamu - dzielnicę Juderia. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Granady, obiadokolacja, nocleg. Tego dnia planujemy wizytę w hiszpańskiej winiarni połączonej z degustacją.

9 dzień - śniadanie, przejazd na wybrzeżę i czas wolny na odpoczynek na plaży. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w okolicach Walencji, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień - po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Montserrat, najważniejszego miejsca kultu religijnego w Katalonii. Odwiedzimy Klasztor Benedyktynów, który wybudowano po tym, jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Kontakt z La Morenetą ma cudowne właściwości - według przekonań dotknięcie figurki powoduje, że w ciągu roku spełniają się życzenia i prośby, z którymi przyjeżdżamy do klasztoru. Następnie przejazd na wieczorny objazd Barcelony, gdzie z okien autokaru zobaczymy: najbarwniejszą hiszpańską ulicę Las Ramblas z pzrepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiektami olimpijskimi, kamienice Antoniego Gaudiego oraz katedrę Sagrada Familia. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 dzień - po śniadaniu przejazd na lotnisko w Gironie. Powrót do Polski.

 

Święta Katarzyno wspieraj naszych Ofiarodawców

Kościół Św. Katarzyny w Braniewie od dawien dawna jest wpisany w historię i krajobraz naszej Archidiecezji. Nazanaczony minionymi wydarzeniami i upływem czasu wymaga ciagłych remontów. Każde wsparcie materialne przyczyni się do zachowania świetności tej zabytkowej Świątyni. Ofiary mozna skałdać na wskazany adres i nr konta bankowego:

Bazylika Mniejsza pw. Św. Katarzyny, 14-500 Braniewo ul.Katedralna 3; PKO BP o/Elbląg 38 1020 1752 0000 0302 0058 8988  "Darowizna na cele kultu religijnego"

Kancelaria Parafialna

ul. Katedralna 3
14-500 Braniewo
tel. 512 538 978

leszekgalica@wp.pl

Wtorek: 9.00-12.00 ; 15.00-17.00
Środa: 9.00-12.00 ; 15.00-17.00
Piątek: 9.00-12.00 ; 15.00-17.00

Sprawy pilne:
601 89 50 72
(Ks. Proboszcz)

Msze Święte-niedziele

07:00 (u Sióstr w Klasztorze)
08:00
09:30
11:00 ( z udziałem dzieci)
12:15
16.00
18.00

Msze Święte-dni powszednie

07:00 ( u Sióstr w Klasztorze)
08:00 
18:00

Początek strony