Ogłoszenia duszpasterskie

27 września 2020 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiane w dzień powszedni o godz. 17.30 a w niedzielę o 17.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W czwartek o 17.30 zmiana tajemnic żywego różańca. W piątek w godzinach porannych odwiedzimy chorych a na godz. 18.00 zapraszamy rodziny i małżeństwa na Mszę Świętą w ich intencji. W sobotę po Mszy Świętej odprawianej o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Za tydzień ofiary złożone na tacę przeznaczone na fundusz remontowy. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą.
  6. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza Święta Zbiorowa za zmarłych któregokolwiek roku w miesiącu wrześniu.
  7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nowy „Biuletyn Parafialny Basilica Nostra”.
  8. W przyszłym tygodniu rozpocznie się III Braniewska Jesień Organowa, na którą składają się trzy sobotnie koncerty muzyki organowej, chóralnej oraz kameralnej. Inauguracja festiwalu odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w naszej bazylice. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach w przedsionkach kościoła oraz na stronie internetowej parafii.