Ogłoszenia duszpasterskie

8 grudnia 2019 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych. Dzisiaj nauki jak w każdą niedzielę na każdej Mszy Świętej.
  2. W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 11.00, 18.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych. O godz. 16.00 Msza Święta z nauką dla dzieci. Przed każdą Mszą Świętą możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. Można nabyć świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena małe świecy 5 zł, dużej 12 zł i dużej z aplikacją 15 zł.
  4. W przedsionkach kościoła są do nabycia opłatki wigilijne oraz można wesprzeć parafialne koło „Caritas”, które przygotuje paczki świąteczne dla najuboższych.   
  5.  W dniach 13 – 15 grudnia 2019r. Kino – Braniewskie Centrum Kultury zaprasza na projekcje filmu pt: „Nieplanowane”.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą seminarium duchowne Hosianum w Olsztynie, jak również w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 rozpocznie się tradycyjna Wigilia Czterech Kultur na placu przy Bazylice.
  7. W poniedziałek i czwartek roraty dla dzieci na godz. 18.00, a w pozostałe dni roraty o godz. 8.00 rano.
  8. Od stycznia zbliżającego się 2020 roku w naszej Parafii będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych we Mszy Świętej zbiorowej w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18.00. Nie zawsze jest możliwe zamówienie Mszy Świętej w konkretnym dniu, dlatego proponujemy i zachęcamy, aby podawać imiona wiernych bliskich zmarłych w danym miesiącu w ubiegłych latach, ale także z okazji przypadających imienin, rocznic. Będziemy wyczytywać imiona zmarłych we Mszy Świętej zbiorowej o godz. 18.00 podobnie jak czyniliśmy to w listopadzie.
  9. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nowy „Biuletyn parafialny Basilica Nostra” z opisem Mszy Świętej zbiorowej miesięcznej za naszych zmarłych.