Ogłoszenia duszpasterskie

Informujemy, iż podczas Mszy Świętych i nabożeństw wewnątrz Bazyliki może przebywać maksymalnie 5 osób.

Dekret Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego w sprawie duszpasterstwa w stanie epidemii (kliknij aby przeczytać)

29 marca 2020 – V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej.  
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Intencja parafialna Żywego Różańca na miesiąc kwiecień: o ustanie epidemii koronawirusa i pokój naszych serc.
  3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty włącznie od godz. 15.00 do 18.00.
  4. Osoby chore, które przyjmowały księdza z Najświętszym Sakramentem w I piątek, jeśli pragną przystąpić do Komunii św. proszone są o kontakt telefoniczny z kapłanem lub z kancelarią.
  5. Osoby pragnące skorzystać z Sakramentu Pokuty proszone są o kontakt telefoniczny w celu umówienia się z kapłanem.
  6. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.
  7. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.
  8. Do nabycia nowy „Biuletyn parafialny „Basilica Nostra”.