Ogłoszenia duszpasterskie

26 stycznia 2020 – III Niedziela Zwykła

  1. 30 września ubiegłego roku papież Franciszek postanowił, aby III Niedziela okresu zwykłego była obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Dokument w tej sprawie został podpisany w 1600. rocznicę śmierci św. Hieronima, wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego. Warto w związku z tym przywołać Jego słowa: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8:00 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. 27 stycznia , tj. jutro, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
  4. W przyszłą niedziele, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Mszę św. przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na każdej Mszy św., aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca grogi naszego życia. W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 12 zł.
  5. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia ofiary złożone na tacę przeznaczone na zakon Karmelitanek Bosych w Spręcowie.
  6. Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego i Basilica Nostra.