Ogłoszenia duszpasterskie

20 października 2019 – XXIX Niedziela zwykła

 1. Trwa miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni w dzień powszedni o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00. Różaniec dla dzieci z rodzicami w poniedziałek i czwartek o godz. 16.45. Różaniec za misje święte w środę.
 2. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na potrzeby naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego w Olsztynie.
 3. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z rozważaniem Pisma Świętego.
 4. Zapraszamy na „II Braniewską Jesień Organową” do naszej Bazyliki. Ostatni koncert odbędzie się 26 października (sobota) o godz. 19.00. Wstęp wolny.
 5. Dzisiaj odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania po Mszy Świętej odprawianej
  o godz. 16.00.
 6. W listopadzie tradycyjnie będziemy modlić się za bliskich zmarłych
  w „Wypominkach” oraz we „Mszy Świętej Gregoriańskiej Zbiorowej”. Na stoliku w przedsionkach kościoła wyłożone są koperty z kartkami na „Wypominki” oraz na „Msze Święte Gregoriańskie Zbiorowe”. Wypełniamy czytelnie i przynosimy do zakrystii.
 7. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Michała Archanioła w intencji Kościoła Świętego oraz wezwanie o nowe, liczne, święte powołania kapłańskie dla naszej Archidiecezji Warmińskiej.
 8. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nowy „Biuletyn Parafialny Basilica Nostra”.