Ogłoszenia duszpasterskie

Dekret Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego w sprawie dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnych Mszach Świętych (kliknij aby przeczytać)

24 maja 2020 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocny. Kościół modli się „Panie, nasz Boże spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna, Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.
2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież św. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Naszym kościele nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w dzień powszedni o godz. 17.30 a w niedzielę o 17.00. Uczęszczajmy na te nabożeństwo, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość
i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W czwartek o godz. 17.30 zmiana tajemnic żywego różańca. W piątek w godzinach rannych odwiedzimy chorych, a na 18.00 zapraszamy rodziny, małżeństwa na Mszę Świętą w ich intencji. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 8.00 i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
6. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.
7. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Biuletyn parafialny Basilica Nostra”.